PSYCH-K® Deprem Destek Projesi

Türkiye PSYCH-K® Kolaylaştırıcıları olarak bu projede amacımız depremi bizzat yaşamış; depremde yakınlarını kaybetmiş; arama/kurtarma ve/veya yardım amaçlı deprem bölgelerinde bulunmuş; ya da bu durumların dışında olup deprem korkusu yaşayan kişilere ücretsiz PSYCH-K® seansı desteği sağlamaktır.
23 Şubat – 9 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz ‘ PSYCH-K® Deprem Destek Projesi’nin ilk etabında 676 kişiye online ya da telefonla seans desteği sunduk. Gelen geri bildirimler ve talepler sebebi ile bu desteği büyüterek projeye devam etmeye karar verdik.

PSYCH-K® size nasıl destek olabilir?

PSYCH-K®, insanların hayatlarında yaşadığı korku, endişe, kayıp gibi stres algılarını değiştirerek zihinlerini engelleyen bir yapıdan destekleyen bir yapıya dönüştürmelerine yardımcı olur. Böylece daha huzurlu ve daha yapıcı bir zihinle hayatlarına devam edebilirler. Deprem deneyimi sonucunda edindiğimiz travmatik zihin yapısı hayatımızı normal bir şekilde sürdürmemizin önüne geçebilir. Örneğin bu hal kapalı alan korkusu, uyku bozukluğu, yalnız kalamama, sevdiklerini kaybetme korkusu ve bu gibi şekillerde karşımıza çıkabilir. PSYCH-K® herkesin ihtiyacına cevap verecek şekilde uyarlanabilir.

Randevu Alın

PSYCH-K®, insanların hayattaki hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan benzersiz bir yaklaşımdır. Herkesin ihtiyacına göre “uyarlanmış” çok işlevli ve multi-disipliner bir süreçtir. PSYCH-K® metodunun olağanüstü etkinliği, yaşamın her alanında, (ör. ilişkiler, özgüven, finansal durum, kariyer ve hatta sağlığımız ve fiziksel durumumuz v.b.) hedeflerimize ulaşmamızı ve aradığımız huzur olmamızı destekleyen felsefesi ve ilkelerinden kaynaklanmaktadır.

Başarısı ve etkinliği 30 yılı aşkın bir süredir, dünya çapında binlerce insan tarafından kanıtlanmış olan PSYCH-K® metodu, eski düşünce ve davranış alışkanlıklarımızı sürdürmemizin sebebi olan bilinçaltı inançlarını sürdürülebilir ve rahat bir şekilde yenileriyle değiştirmek için nöro-bilim araştırmalarından türetilmiş, çeşitli çağdaş ve kadim araçların eşsiz bir karışımıdır.

Özellikle alışkanlık ve davranış değiştirme, iyi olma hali, yıkıcı stresi azaltma konularında kullanılan olumlama, görselleme, irade kullanımı ve olumlu düşünme metotlarının ötesine geçen oldukça etkili ve pratik bir yöntemdir.

Daha geniş bir perspektiften bakıldığında, PSYCH-K® psikolojik ve fiziksel faydaları olan manevi bir süreçtir. “Psych” terimi genellikle “psikoloji”nin kısaltması olarak kullanılırken, bizim kullanma şeklimizde bu, zihin, ruh veya öz anlamına gelen Yunanca psyche kelimesinin bir varyantı olarak kullanılmaktadır. “K” harfi, sürdürülebilir huzuru sağlamak için ‘Anahtarı’ (İng. Key) temsil eder, yani PSYCH-K® ‘zihin/ruh/öz’ün anahtarı’ anlamına gelir.

PSYCH-K®‘nin genel amacı, kendinizi insan deneyimi yaşayan ruhsal bir varlık olarak tanıma olasılığını sınırlayan inançlardan zihninizi özgürleştirmenize yardımcı olmaktır. Hayatınızı bu bilinçle yaşamanız, zihinsel, duygusal, fiziksel ve ruhsal esenliğiniz üzerinde son derece geniş bir etkiye sahiptir ve ‘kendini gerçekleştirme’ yolunda önemli bir adımdır.

“PSYCH-K®, zihninizin yazılımını yeniden yazmanın, hayatınızın ve dünyanın çıktısını değiştirmenin dostça bir yoludur!” – Robert. M. Williams, MA, PSYCH-K®‘nin Oluşturucusu.

Hayatınız inançlarınızın yansımasıdır. Çoğunlukla bilinçaltı olan bu inançlar, ömür boyu süren bir programlamanın birikmiş etkileridir. Geçmiş deneyimlerimizden kaynaklanan sınırlayıcı programlarımızın (inançlarımızın) bir sonucu olarak, çoğu zaman kendimize zarar verecek şekilde düşünür ve davranırız ve bazen bunun bilinçli olarak farkında bile olmayız. PSYCH-K®, zihninizin yazılımını hızlı ve kolay bir şekilde yeniden yazmak için kullanıcı dostu bir yol sağlar. Yaşamınızı, dönüşümünüzü ve gelişmenizi engelleyen inançlarınızı, destekleyen inançlarla değiştirmenize yardımcı olur.

Arzuladığınız hayata engel olan bilinçaltı inançlarını değiştirmek, kişisel bir bilgisayarı yeniden programlamak gibidir. PSYCH-K® süreçlerini, zihniniz için adeta bir tür klavye olarak düşünebilirsiniz. Bu klavyeyi kullanarak bilinçaltı inançlarını, korkuyu, travmaları veya belirli bir durumun yarattığı stres algısını değiştirmek için ideal bir ortam olan, Tam-Beyin hali olarak adlandırılan ortamı elde etmek için beynin sağ ve sol hemisferleri (yarım küreleri) arasındaki bilgi alışverişini artırabilirsiniz.

Buna ek olarak, beynin sağ ve sol hemisferleri (yarım küreleri) aynı anda iletişim halinde olduğunda, hayatın zorluklarına yanıt üretme kapasitenizin katlanarak artması için her iki beyin hemisferinin nitelikleri ve özellikleri maksimum kapasitede kullanılabilir olur. PSYCH-K®, bilinçaltınız ve üst-bilinç zihniniz (içsel bilgelik/yüksek benlik) ile doğrudan iletişim kurmanıza yardımcı olur, böylece sizi sınırlayan inançlarınızı, yaşam sürecinizi destekleyen, sizi güçlendiren yeni inançlarla hızla değiştirebilirsiniz.

 • Kolay öğrenilir: Sadece 3 gün süren ve fiziksel katılım gerektiren PSYCH-K® Temel Eğitiminde, kendi yaşamınızda ve değişmek isteyen insanların yaşamlarında önemli değişiklikler yaratmak için nelerin gerekli olduğunu öğrenebilirsiniz. PSYCH-K® Online Eğitimi 1 Seviyede ise sadece 3 gün içinde kendi hayatınızı nasıl değiştireceğinizi öğrenebilirsiniz.
 • Kullanımı kolay ve son derece etkilidir: Dengeleme (değişim) süreçleri mümkün olduğunca basit ve baştan sona iyi yapılandırılmış, belirgin ve sürdürülebilir değişiklikler yaratmanızı sağlar.
 • Son derece güvenli ve saygılıdır: Değişim süreçleri PSYCH-K®, Kolaylaştırıcısının yeteneğinden ziyade bireyin bilgeliğine, aklına ve dönüşüm kapasitesine dayanır. PSYCH-K®, bireyin evrimsel süreci (tekamülü) bağlamında yapılmak istenen değişimin “güvenli ve uygun” olduğuna dair tam bir perspektife sahip olan, bireyin yüksek bilgeliği/benliği ile bir “izin” protokolünü içerir.
 • Özünde manevi (spiritüel) bir yoldur: İnsan deneyimi yaşayan ruhsal bir varlık olarak size içsel gücünüzü ve gerçek özünüzü hatırlatır; bunun etkileri arzuladığınız huzur olma yolunda hayatın başka alanlarında da görülür.

PSYCH-K® herkesin ihtiyaç ve isteklerine uyum sağlayabilir, bu nedenle farklı ihtiyacı olan insanlar için farklı işlevleri vardır:

 • Genel olarak, kişinin yaşamdaki tüm potansiyelini gerçekleştirmesini sıklıkla engelleyen bilinçaltı inançlarını dönüştürmeye yardımcı olmak için bir araç olarak kullanılır.
 • Profesyonel bir ruh sağlığı uzmanının elinde, geleneksel iç-görüye dayalı konuşma terapilerine etkili bir yardımcıdır.
 • Fiziksel sağlık sorunları olan kişiler için, vücudun doğal, kendi kendini iyileştirme özelliklerini etkinleştirmeye yardımcı olmak amacıyla standart tıbbi tedaviyi desteklemek ve tamamlamak için kullanılır.
 • Maneviyat arayan birisinin elinde, bir Tam-Beyin hali yaratarak stresi azaltmak için bir araçtır. Bu, beynin sağ ve sol hemisferlerini (yarım kürelerini) aynı anda aktive eden ve böylece içsel ruhsal rehberliğinizle “bağlantıyı netleştirmeye ve güçlendirmeye” yardımcı olan ve böylece daha yüksek bilince bir geçit yaratan özel bir bilinç halidir. Başka bir deyişle, PSYCH-K® kendi ruhsal evriminizi (tekamülünüzü) hızlandırmanızda size etkili biçimde yardımcı olabilir!

Bireyin kişisel arzularına ve/veya profesyonel yetilerine bağlı olarak,

PSYCH-K® ilkeleri, felsefesi ve metodolojisi birçok farklı hedefe ulaşmak için kullanılabilir.

Genel olarak PSYCH-K®, bireylerin kendilerini, koşullarını ve kişisel potansiyellerini yeniden algılamalarına, kendilerini gerçekleştirerek bilinç ve bilinç dışı alanlarda daha mutlu, daha tatmin edici ve daha huzurlu bir yaşam sürmelerine yardımcı olur.

PSYCH-K®, 1988 yılında bilincinde bir dizi kuantum sıçramaları deneyimlemeye başlayan, Robert M. Williams, MA tarafından oluşturulmuştur.

PSYCH-K®, bazıları çağdaş ve bazıları kadim olan çeşitli süreçlerden ilhamla oluşmuştur. 30 yılı aşkın bir süredir Rob, PSYCH-K®‘nin evrimi ve gelişimi için kanal olmaya devam etmektedir. Hem iş dünyasındaki hem de psikoterapi alanındaki deneyimleri, kişisel dönüşüm ve kendini gerçekleştirme alanlarında sürdürülebilir sonuçlar almanın etkili bir yolu olan PSYCH-K® metodunu yaratmasında temel olmuştur.

Bilinçaltı inançlarınız, başarabileceklerinizin sınırlarını belirler. Hayatınız size, bir ayağınız gaz pedalında, diğeri frende olan bir araba gibi geliyorsa, muhtemelen bilinçli hedefleriniz ve bilinçaltı inançlarınız arasında bir çatışma var demektir. Bu tür bir çatışma, ilişkiler, iş performansı, öz güven, fiziksel performans, kilo verme, refah, hatta fiziksel sağlığınız ve daha birçok alanda kendini gösterebilir. Hayatınızdaki alanlardan herhangi birinde zorluklarla karşılaşıyorsanız, yüz yüze veya online eğitim programına katılmak için yetkili bir PSYCH-K® Eğitmeni ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun dışındaki bir yol da eğitim almış bir PSYCH-K® Kolaylaştırıcısı ile seans yapmak olabilir. PSYCH-K® seansları yüz yüze veya uzaktan, telefon veya video konferans yoluyla (Zoom, Skype, Googlemeet, vb.) yapılabilmektedir.

Yaklaşan eğitimleri incelemek için buraya veya eğitimlerin detaylarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

PSYCH-K®‘nin profesyonel tıbbi tedavinin yerini tutmadığını, ancak bunun tamamlayıcısı olduğunun sıklıkla görüldüğünü bilmek önemlidir.

PSYCH-K® yaklaşımı, bir hal veya durumla ilgili olabilecek tüm sınırlayıcı bilinçaltı inançlarınızı dönüştürmeye yarar. Özellikle de stresle ilgili olanları. Bu inançlar genellikle yaşamın erken dönemlerinde edinilir ve sıklıkla yetişkinlikte, bilinç seviyesinin altında kalır.

Zihin ve beden arasında bilimsel olarak da kabul edilen, güçlü çalışan biyolojik bir etkileşim vardır. İşte bu noktada PSYCH-K® önemli bir yardımcı olabilir.

PSYCH-K®‘de fiziksel veya zihinsel bir sağlık durumu, bir teşhis ve tedavi programı kullanılarak bir doktor veya psikiyatristin yapacağı gibi ele alınmaz. Başka bir deyişle, PSYCH-K® hastalık veya bozukluğu teşhis etmez veya tedavi etmez; ancak, PSYCH-K® kullanarak zihinsel, duygusal ve fiziksel sağlığınızı ve esenliğinizi etkileyebilecek bilinçaltı inançlarınızı değiştirebilirsiniz. Büyük ölçüde kişiye ve duruma bağlı olduğu için belirli bir sonucu garanti etmek mümkün olmasa da çoğu hal ve durum, yalnızca PSYCH-K® süreçlerini kullanarak bir koşul önemli ölçüde iyileşir.

PSYCH-K®, insanları zihinsel, duygusal, fiziksel ve ruhsal seviyelerde tatmin eden ve mutlu bir yaşam elde etme konusunda destekleyen 30 yılı aşkın bir geçmişe sahiptir. Kişi, birlikte yeni bir iyilik hali yaratarak hayatında ilerlemeye hazırsa, yüz yüze veya online eğitim programına katılmak için yetkili bir PSYCH-K® Eğitmeni ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun dışındaki bir yol ise eğitim almış bir PSYCH-K® Kolaylaştırıcısı ile seans yapmak olabilir. PSYCH-K® seansları yüz yüze veya uzaktan, telefon veya video konferans yoluyla (Zoom, Skype, Googlemeet, vb.) yapılabilmektedir.

Her PSYCH-K® Dengeleme süreci, bir Tam-Beyin hali ile sonuçlanır ve bu durum bireyin fiziksel bedeni tarafından kasları aracılığıyla açıkça onaylanır. Ortaya çıkan Tam-Beyin hali, önceki sınırlayıcı programlama, düşünce veya inançların ötesinde ya da dışında bir genişlemedir. Bu şekilde, istenen deneyimleri yaratmak, çekmek veya sürdürmek için daha fazla seçenek ve potansiyel mevcuttur.

PSYCH-K® her Dengelemeden sonra istenen sonucu tamamen üretir VE/VEYA istenmeyen bir hali/durumu her zaman tamamen dönüştürmeyebilir. Çünkü her değişim o kişinin potansiyeline, değişme isteğine ve azmine bağlı olarak gerçekleşebilir. Ancak her halükârda bireyin gerçekleştirdiği her Dengeleme, bazen birdenbire bir kerede, bazen de zamanla daha fazla Dengeleme yaparak istenilen hedefe doğru ilerlemesine ve gerekli aksiyonları almasına yardımcı olur.

30 yılı aşkın bir süredir binlerce insan, PSYCH-K® ile hedeflerine ulaşmada sıklıkla önemli başarılar bildirmişlerdir.

PSYCH-K®‘nin öz felsefesinde, değişim için gerçek güç, Kolaylaştırıcıda değil Partnerde (bireyde) yatar. Bu nedenle, bir PSYCH-K® Kolaylaştırıcısı bir ‘şifacı’ değildir, Partnerin (değişimden geçen birey) dönüşüm sürecini desteklemek için gereken gücünü açığa çıkartmasını kolaylaştıran kişidir.

Bir PSYCH-K® Kolaylaştırıcısının kalitesi, diğer pek çok modalitede olduğu şekliyle, değişimi ‘bir birey üzerinde’ veya ‘bir bireye yapan ya da yaptıran’ kişi olmamasıyla, ve istenen değişim için alan tutma yeteneğiyle belirlenir. Tüm PSYCH-K® Kolaylaştırıcılarına yol gösterici ilke, PSYCH-K® Uluslararası Merkezi tarafından benimsenen bir tutum olan Inuit (Kanada Kuzey Yarımküre Kutup Halkı) terimi “Isumataq” ile en iyi şekilde temsil edilir. Bu terimin anlamı, “bilgeliğin açığa çıktığı kutsal alanın koruyucusu”dur.

PSYCH-K® Kolaylaştırıcılarının amacı, Partnerin (bireyin) bilgeliğinin (gücünün) ortaya çıkarılabileceği ve PSYCH-K® dönüşüm sürecine entegre edilebileceği bir ortam yaratmaktır.

Aslında bu, değişmek isteyen herkese yaklaşmanın güçlendirici ve saygılı yoludur. Başka bir deyişle, PSYCH-K®, bireylerin değişimleri için ihtiyaç duydukları içsel bilgelikleri (güçleri) ile bağlantı kurmalarına yardımcı olmakla ilgilidir.

Bu nedenle biz, PSYCH-K® Kolaylaştırıcıları olarak:

 • Bireylerin kendi içsel bilgelikleri ile bağlantı kurmalarına, güçlerine sahip olmalarına ve özgürce nereye gideceklerini seçmelerine izin veririz ve onlara yardım ederiz. Kimseyi, kendimizce gitmeleri gereken hedefi göstererek yönlendirmeyiz.
 • Bireylerin içsel bilgelikleri ile bağlantı kurmalarına, güçlerine sahip olmalarına, karar vermelerine ve sonuçları özgürce görebilmeleri için hedeflerine yönelik gerekli eylemleri gerçekleştirmelerine izin veririz ve çalışmadan sonra planladıkları aksiyonları (eylemleri) belirlemelerine sadece soru sorarak yardımcı oluruz. Çalışmadan sonraki eylemleri belirlemeyiz, yani seanslardan sonra onlara ne yapmaları gerektiği konusunda kendi anlayışımıza göre öneriler ve ödevler vermeyiz.
 • Bireylerin içsel bilgelikleriyle bağlantı kurmalarına, güçlerine sahip çıkmalarına ve bütünlük içinde kendi hızlarında dönüşmelerine/büyümelerine izin veririz ve onlara yardımcı oluruz. İnsanlara gerçekçi olmayan beklentiler yaratıp, sonra onları hayal kırıklığına uğratmayız çünkü bu onların güçlerini ellerinden almanın başka bir yoludur.
 • Kendi dönüşümleri için içtenlikle istekli ve hazır olanlara yardım EDERİZ. Başkalarını değişmeleri için ikna veya manipüle ETMEYİZ.
 • Önerdiğimiz yolda öğrendiklerimizi öncelikle kendimiz deneyimleriz, kendi değişimlerimizi yarattıktan sonra başkalarına yardım ederiz.

Bir PSYCH-K® seansı aldığınızda Kolaylaştırıcınızdan beklemeniz ve almanız gerekenler bunlardır!

Bütün bu nitelikleri sergilemeye aşağıdaki PSYCH-K® prensibine inancımız ve saygımız sebebi ile özen gösteririz:

“Hepimiz insansı deneyim yaşayan ruhsal varlıklarız ve bu nedenle hepimizin kendine özgü içsel bir değeri var.”

Yasal Uyarı:

PSYCH-K® yöntemi bilinçaltı inançların değiştirilmesi ile sınırlıdır. Amacı, beden/zihin sisteminin doğal iyileşme sürecini açığa çıkartarak, yetkili tıbbi uzmanlar tarafından uygulanan tıbbi tedavi ve yöntemlerinin yerine geçmek değildir, sadece bu süreçlere destek olmaktır. PSYCH-K® süreçleri akut ya da kronik herhangi bir hastalığa, fiziksel sakatlığa, zihinsel hastalığa ya da tıbbi probleme teşhis koymak, tedavi etmek, iyileştirmek amaçlı tasarlanmamışlardır. PSYCH-K® süreçleri gerekli tıbbi tedavi ya da ruhsal tedavi yerine ikame edilemezler. PSYCH-K® bir tıbbi bir öneri değildir ve bu şekilde kullanılmamalıdır.